• scoala4is@yahoo.com

Înscriere în clasa pregătitoare

(4 septembrie 2020) Stimați părinți. În această săptămână au fost validate în consiliul de administrație al școlii colectivele pentru clasele pregătitoare. Întrucât respectăm legislația actuală privind protecția datelor cu caracter personal, nu publicăm listele cu copii pe site sau la avizierul școlii. Veți fi contactați telefonic/mesaje de către învățătorii claselor pentru a stabili conexiunea pentru transmiterea/primirea informațiilor. Vă mulțumim pentru înțelegere și vă asigurăm de toată deschiderea și colaborarea din partea întregului personal al școlii. Un an școlar cu reușite! (mesaj semnat de dir. prof. Silviana Loghin)

Pentru anul școlar 2020-2021 Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași are propus în planul de școlarizare un număr de trei clase. Clasele pregătitoare își vor desfășura cursurile în incinta unității școlare, dimineața între orele 8.00-12.00.

Acte necesare înscrierii elevilor în clasa pregătitoare:
-Copie xerox certificat de naștere copil – 1 exemplar.
-Copie xerox carte de identitate ambii părinți – 1 exemplar (pentru cazuri particulare- hotărâre divorț, decizie încredințare copil, plasament familial etc.)
– Adeverință de la medicul de familie, cu vaccinările copilului.

Înscrierea elevilor se poate face la sediul unității școlare din Iași, strada Vasile Lupu nr.110 B, la serviciul -secretariat.

Programul de desfășurare a înscrierilor la clasa pregătitoare pentru anul școlar 2020-2021 este următorul:

PRIMA ETAPĂ – perioada de înscriere 04 martie 2020 – 23 martie 2020

Programul de primire și semnare a cererilor de înscriere:

Luni – Vineri între orele 8.00 – 18.00

Criterii specifice de departajare pentru înscrierea elevilor în clasa pregătitoare

Circumscripția școlară

Calendarul înscrierii în învățământul primar

Metodologia înscrierii în învățământul primar

Procedura operațională privind constituirea formațiunilor de studiu la clasa pregătitoare

TelVerde județean 0 800 816 232 (disponibil începând cu data de 24.02.2020, de luni până joi, în intervalul orar 8.00-16.30, vineri în intervalul orar 8.00-14.00)

Informații ISJ Iași