• scoala4is@yahoo.com

Proiectul Ecoterienii

STIMAȚI PĂRINȚI, ELEVI, CADRE DIDACTICE

Școala noastră s-a înscris, în anul școlar 2017-2018,  în proiectul “Școala Ecoterienilor”, proiect monitorizat de Organizația ECOTIC. Este un proiect național care urmărește conștientizarea necesității colectării  selective a deșeurilor reciclabile în general și a deșeurilor de echipamente electrice și de baterii în particular.

În cadrul proiectului sunt 2 tipuri de activități:1. colectarea de deșeuri electronice și baterii; 2. clipuri video.

Pentru activitatea de colectare școlile primesc vouchere de cumpărături la Altex în funcție de cantitatea predată;

Pentru activitatea de clipuri video se oferă premii la nivel de elevi, echipe de elevi, școală și profesor.

Vă rugăm să ne ajutați în activitatea de colectare!

Vă mulțumim!